Grypa i przeziębienie, czyli czego najbardziej boimy się zimą

Kiedy nadchodzi zima już jesteśmy przerażeni tym, że znów my sami będziemy przeziębieni i nasze dzieci także zaczną chorować. Często wraz z zimniejszymi dniami, wiatrem, deszczem i śniegiem pojawia się kaszel, katar, osłabienie, gorączka i wszystko to, czego nie lubimy. Najgorzej jest z dziećmi, bo one zazwyczaj bardzo źle znoszą i przeziębienie i grypę.

Zwłaszcza ta druga jest niebezpieczna, bo trwa długo i często może się przerodzić w inne, niebezpieczne choroby. Dlatego najlepszym sposobem na walkę z grypą jest zaszczepienie się na nią. Im wcześniej się zaszczepimy, tym więcej miesięcy bez choroby nas czeka i tym mniej narażamy się na przeróżne nieprzyjemne objawy.

Niestety na przeziębienie zaszczepić się nie da. Musimy radzić sobie jakoś inaczej. Najlepiej budując odporność na wszystkie możliwe sposoby. Możemy odpowiednio się odżywiać, jeść dużo składników, które mają witaminę C. Jedzmy ziemniaki, porzeczki, pijmy herbatę z cytryną. To z pewnością pomoże. Kiedy jednak ewidentnie czujemy, że nas rozkłada wówczas sięgnijmy po inne rzeczy, po prawdziwe lekarstwa. Najlepiej te, które lekarze i farmaceuci zalecają zażywać na przeziębienie i grypę. Sprawiają one, że gorączka spada, że nasz organizm się rozgrzewa i czujemy się trochę lepiej. Najlepsze lekarstwa to te, które rozpuszczamy w wodzie. Zapewne jest tak dlatego, że w tej formie nasz organizm je najlepiej przyswaja. Miejmy więc zapas takich leków w szafce, gdy zbliża się zima.


produkty z marki proszkliwo Niquitin - plastry dla osób próbujących rzucić papierosy